خدمات خودرو و وسایل نقلیه

اعطای نمایندگی موتورسیکلت

اعطای نمایندگی موتور سیکلت

از متداول‌ترین روابط تجاری اخذ نمایندگی موتورسیکلت است. این روابط تجاری زمانی شکل می‌گیرد که فردی که تولیدکننده یا وارد کننده موتورسیکلت است تمایل دارد آن را در منطقه دیگری به فروش برساند. یک روش فروش آن این است که خود فرد به آن شهر یا کشور رفته و محصول را بفروشد یا به افرادی در آن منطقه امتیاز فروش محصولاتش را اعطا نماید.

منظور از نمایندگی انحصاری فروش، رعایت شروط و قوانینی است که هر دو طرف ملزم به رعایت آن هستند. شما می‌توانید یک فروشنده معمولی جهت فروش موتورسیکلت باشید یا به یکی از نمایندگان بزرگ برای فروش محصولات و برندهای متنوع تبدیل شوید.

جهت اعطای نمایندگی انواع موتور سیکلت بنزینی و برقی، دوچرخه، چهار چرخ، جت اسکی و نمایندگی رسمی از برترین شرکت‌های جهان، به منظور توسعه و تکمیل شبکه فروش،  تکمیل زیرساخت‌های تولید و افزایش رضایتمندی مصرف کننده و عرضه مستقیم موتور سیکلت به مشتری در کل کشور می‌بایست شرایط لازم جهت اعطای نمایندگی رعایت شوند. هر شرکت یا سازمانی باید بتواند طبق قوانین و مقررات شرکت مادر عمل کرده و قراردادی مبتنی بر مدیریت، توزیع و تعمیرات طبق شرایط مندرج بسته و مدارک لازم را ارسال نماید.

شرایط اعطای نمایندگی موتورسیکلت

  • داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
  • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  • داشتن کارت پایان خدمت یا کپی برابر با اصل آن
  • گواهی عدم اعتیاد
  • داشتن حداقل سن ۲۵ سال
  • گواهی عدم چک برگشتی
  • داشتن دسته چک صیادی و شماره حساب معتبر

هر شرکت یا سازمانی در زمینه فروش موتورسیکلت برای تکمیل سبد خرید مشتری و افزایش رضایت مصرف کننده تمایل به دریافت نمایندگی از سوی شرکت‌های بزرگ موتورسیکلت را دارد. از همین رو شرکت مادر جهت اعطای نمایندگی باید تمام جنبه‌ها و سابقه‌ی شرکت را بررسی نموده و در صورت داشتن صلاحیت لازم به او نمایندگی فروش موتورسیکلت را اعطا نماید.

افرادی که هیچگونه مجوز و سابقه‌ای در زمینه فروش موتور سیکلت ندارند باید مبلغی را به عنوان تضمین به شرکت پرداخت کنند.

اخذ نمایندگی فروش موتورسیکلت

برای دریافت نمایندگی فروش موتورسیکلت هر شرکتی قوانین و شرایط خاص خود را دارد. با بررسی کردن این شرایط می‌توانید بهترین گرینه را انتخاب نمایید. یکی از شرایطی که امروزه با گذشته متفاوت شده است اعطای نمایندگی به بانوان است‌. خانم‌ها نیز بر اساس قوانین و ضوابط می‌توانند اقدام به اخذ نمایندگی موتورسیکلت نمایند. اما آن‌ها نیز باید همچون افراد دیگر تمامی شرایط لازم را داشته باشند.

اخذ نمایندگی فروش موتورسیکلت ممکن است به صورت انحصاری به شخص یا فروشگاه اعطا شود. منظور از انحصاری بودن نمایندگی این است که فرد نماینده تنها شخصی است که در منطقه مورد توافق طرفین به فروش محصول پرداخته و شخص دیگری در این زمینه فعالیت ندارد.

اعطای نمایندگی قطعات و لوازم یدکی موتورسیکلت

در کنار اعطای نمایندگی موتورسیکلت اعطای نمایندگی قطعات و لوازم یدکی موتورسیکلت نیز به چشم می‌خورد. این نمایندگی می‌تواند مشمول لوازم و قطعات تولیدی، لوازم یدکی موتورسیکلت، انواع روغن موتور،لاستیک، انواع روانکار صنعتی، مکمل، گریس، زین، استارت، چراغ و ... است.

در زمینه نمایندگی قطعات و لوازم یدکی مغازه دارانی که دارای مجوز از اتحادیه شهر خود هستند می‌توانند برای دریافت نمایندگی اقدام نمایند. هر مغازه، فروشگاه یا شرکتی باید بتواتد به بهترین نحو به مشتری خدمات ارائه کند و نیاز او را برطرف کند. نارضایتی مشتری از نماینده و اعلام آن به تامین کننده موجب سلب امتیاز نمایندگی از او خواهد شد.

قطعا رقبای زیادی در این زمینه فعالیت دارند. پس دریافت نمایندگی و حفظ آن به توانایی شما در خدمات رسانی بستگی دارد. دریافت نمایندگی از شرکت‌های مختلف موتورسیکلت این امکان را به شما می‌دهد که میزان فروش خود را توسعه دهید. زیرا توانایی پاسخگویی و رفع نیازهای مشتریان را به طور جامع دارید. در واقع تمام نیاز مشتری توسط شما برآورده می‌شود. موفقیت شما در فروش علاوه بر افزایش درآمد سبب کسب امتیاز از شرکت اصلی خواهد شد. 

خدمات مرتبط

جهت اطلاع از شرایط اخذ نمایندگی موتورسیکلت با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

3162 8892 021

6553 285 0933