بالیاژ مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ کلمه‌ای است فرانسوی که معنای آن حرکت رفت و برگشت قلمو در هنگام رنگ کردن مو است. بالیاژ مو نوعی تکنیک برای رنگ کردن موها است. در بالیاژ رنگ بر روی مو حرکت می‌کند. آرایشگر از این ویژگی استفاده کرده و قلموی ظریفی بدون نیاز به استفاده از فویل و اسپری رنگ به صورت هایلایت بر روی موهای شما قرار می‌گیرد. بالیاژ هم مانند رنگ و مش باعث خشکی و شکنندگی موها می‌شود.

پس باید از شامپوها و نرم کننده‌های مخصوص موی رنگ شده استفاده کنید و در کنار آن مراقبت‌های معمول خود را انجام دهید. زمانی این رنگ بر روی موهای شما زیباست و جلوه‌ای بهتر دارد که موهایتان در سلامت کامل باشند. هرچقدر هم رنگ موی شما زیبا باشد وقتی موی شما وز وزی است هیچگاه این زیبایی به چشم نمی‌آید.

بالیاژ مو امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. افراد زیادی در سرتاسر دنیا از این روش برای رنگ کردن موهای خود استفاده می‌کنند. بگونه‌ای که بالیاژ به عنوان محبوب‌ترین مدل رنگ کردن مو به حساب می‌آید. در واقع بالیاژ متدی جدید در هایلایت مو است که با استفاده از دست و بر روی موی بلند و کوتاه اجرا می‌شود. بالیاژ یعنی مش مو در هوای آزاد. بیشترین افرادی که از این رنگ مو استفاده می‌کنند افرادی هستند که موی سفید دارند. این تکنیک رنگ کردن مو برای اولین بار در سال 1970 در فرانسه انجام شده است.

بالیاژ مو چیست؟

روش بالیاژ کردن مو

نتیجه بالیاژ در مقایسه با مش فویلی طبیعی‌تر است. در این روش رنگ مو از ریشه شروع می‌شود. ریشه مو تیره‌ترین رنگ را دارد و در انتها به درجه روشنی می‌رسند. این روش رنگ کردن موجب شده تا در صورت رشد موها، در سبک آن تغییری ایجاد نشود. علاوه بر این ترمیم ریشه موها در مقایسه با روش‌های دیگر کمتر است. برای بالیاژ کردن مو به کرم اکسیدان، پودر دکلره و قلم و کاسه رنگ نیاز است.

در این روش لایه رویی مو مهم است و ممکن است لایه‌های زیرین به رنگ طبیعی مو باقی بماند. کسانی که از سفیدی موهای خود رنج می‌برند، از این متد برای رنگ کردن موهای خود استفاده می‌کنند. بالیاژ رنگ طبیعی به موهای شما بخشیده و از لحاظ اقتصادی نیز بصرفه است. شما می‌توانید انتخاب کنید که کدام قسمت از موهای شما رنگ شود. زیرا موها به صورت دسته‌ای انتخاب می‌شوند. 

مدت زمان انجام این رنگ مو به اندازه موها و نوع رنگ کردن بستگی دارد. ساده‌ترین روش برای بالیاژ مو این است که نصف یا یک سوم از قد موهایتان را با کش ببندید. پس از ترکیب مواد دکلره و اکسیدان آن را به قسمت جلویی موها زده و با قلمو به پایین انتقال دهید. برای بالیاژ رنگ موها باید در پایه 9 یا 10 باشد. سپس رنگ ساژ را روی کل موها بزنید. هرچقدر درجه اکسیدان قوی‌تر باشد موی شما روشن‌تر و ریشه موهایتان طبیعی‌تر خواهد شد.

روش بالیاژ کردن مو

تفاوت آمبره و بالیاژ چیست؟

تفاوت آمبره و بالیاژ مو در این است که بالیاژ تکنیکی برای رنگ کردن موها است. در واقع از تکنیک بالیاژ برای آمبره کردن موها استفاده می‌شود. اگر برای اولین بار از این تکنیک می‌خواهید استفاده کنید حتما به آرایشگاه رفته و انجام این کار را به آرایشگر بسپارید.

نوشته های مرتبط