خدمات ساختمان و تجهیزات

سقف کشسان

یکی از انواع مدرن سقف کاذب است. جنس آن‌ها عمدتا پارچه‌ای PVC کشسانی است. جنس این پارچه‌ها به گونه‌ای است که در صورتی که حرارت داده شوند کش می‌آیند. در نهایت این پارچه‌ها را بر روی پروفیل‌های ویژه‌ای نصب می‌کنند. اگر از پارچه کشسانی به عنوان دیوارپوش استفاده شود به آن دیوار کشسان گفته می‌شود.

سقف کشسان و دیوار کشسان را می‌توان با نورپردازی زیبا کرد. به همین علت این سازه برای زیباسازی و دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارچه‌های کشسانی در کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند. مهمترین استفاده و کاربرد آن‌ها در ساخت سقف کشسان است. بر روی این پارچه‌ها می‌توان تصویر دلخواه را چاپ کرد. شست و شو و نگهداری آن آسان است. علاوه بر ضد آب و ضد رطوبت بودن به راحتی قابل نصب هستند. در صورتی که نیاز به جا به جایی باشد می‌توان پس از باز کردن آن‌ها، مجددا آن را در مکان جدید نصب کرد.

از دیگر مزایای این پارچه‌ها عدم اشتعال، ضد گرد و غبار بودن و آنتی باکتریال بودن آن‌ها است. پارچه کشسان از مقاومت نسبتا خوبی برخوردار است و حدود 50 سال عمر می‌کنند. به دلیل زیبایی و جلوه بصری چشمگیری که دارند بسیاری از خانه‌ها برای زیباسازی سقف خانه از آن‌ها استفاده می‌کنند. وزن پایین، نگهداری راحت، قابلیت شست و شو، بهداشتی بودن و تنوع در طرح و رنگ همگی از مزایای استفاده از سقف کشسان است. مواد به کار رفته در ساخت پارچه سقف کشسان از 90درصد PVC، 5 درصد پلاستیک سایزر و 5درصد افزودنی‌های مجاز تشکیل شده است.

قابلیت کشسانی پارچه از پلاستیک سایزر موجود در آن نشات گرفته است. این پارچه‌ها معمولا نازک هستند و ضخامت آن‌ها از 0.18 تا 0.25 میلی متر متغیر است. در ساختار آن‌ها از زینک اکساید استفاده شده است. این ماده پارچه را در برابر باکتری و قارچ‌ها مقاوم کرده و به پارچه خاصیت آنتی باکتریال بودن اعطا می‌کند. مهمترین ویژگی آن‌ها نسوز بودن پارچه و غیرقابل اشتعال بودن آن است. این ویژگی سبب شده تا بتوان از سقف کشسان در مکان‌هایی مانند آشپزخانه که احتمال اشتعال زیاد است، استفاده شود. وجود کلر فراوان در فرمولاسیون پارچه آن را به پارچه‌ای نسوز و غیرقابل اشتعال تبدیل کرده است.

سقف کشسان به انواع سقف کشسان مات، ساتن، لاکر (آینه ای)، ترنسپرنت، گلکسی، برلیانت و کلودز تقسیم می شوند. لاکر دارای تنوع رنگی زیادی است. این نوع سقف کشسان با تنوع رنگی 150 رنگ تولید می‌شود. علاوه بر تنوع رنگی می‌توان تصویر یا منظره دلخواه را بر روی پارچه چاپ کرد. برخی از پارچه‌ها عرض کمی دارند و در چاپ با مشکل مواجه می‌شوند. از همین رو برای چاپ تصویر دلخواه باید از پارچه با عرض بالا استفاده کرد. برخی از شرکت‌ها و کارخانجات برای حل این مشکل از دستگاه چاپ uv استفاده می‌کنند که قادر است بر روی پارچه‌هایی با عرض 5.3 متر نیز چاپ بزند.

در پروژه‌های بزرگ از این دستگاه برای چاپ بر روی پارچه استفاده می‌شود. ساختمان‌های بزرگ که سقف بزرگی دارند از جمله این مکان‌ها هستند. اگر عرض پارچه کم باشد باید در چند نوبت پارچه‌ها را چاپ زده و در کنار هم قرار داد. که این باعث عدم یکپارچگی و ایجاد درز بین پارچه‌ها خواهد شد. پس بهترین گزینه چاپ بر روی پارچه با استفاده از دستگاه uv است. 

سقف باریسول

سقف باریسول یکی از انواع سقف کاذب است. که برای دکوراتیو منزل استفاده می‌شوند. برای اتصال آن‌ها نیازی به آویز نبوده و با استفاده از ریل‌هایی که در اطراف قرار دارد نصب می‌شوند. وزن پایین آن‌ها موجب شده تا برای نصب نیازی به گیرنده و یا تجهیزات خاص و مستحکم نداشته باشند. 

سقف باریسول این امکان را دارد که اتصالات و تجهیزاتی که برای نصب استفاده می‌شوند را مخفی نگه دارند. علاوه بر این می‌توان از حرارت برای نصب آن‌ها استفاده کرد. در مکان‌هایی که پارچه از ریل فاصله دارد با حرارت دادن آن این فاصله را جبران کرده و پس از سرد شدن پارچه در همان سایز و حالت باقی می‌ماند بدون آنکه فرم آن بهم بریزد.

سقف باریسول حتی در دمای 50 درجه سانتی گراد نیز حالت خود را حفظ کرده و در محل ثابت باقی می‌ماند. سقف باریسول از pvc با وزن 180 گرم در هر متر مربع ساخته شده که قادر است بار تا وزن 200 کیلوگرم در هر مترمربع را تحمل کند. این قابلیت موجب شده تا در برابر ضربان ناگهانی انعطاف پذیری بالایی داشته باشد.

خاصیت کشسانی این ویژگی را به سقف می‌دهد که دچار شکستگی نشود و اگر ضربه‌ای به آن وارد شد به حالت اولیه خود باز گردد. تنوع قاب این سقف‌ها زیاد است. با توجه به فرم سقف و نحوه قرار گرفتن پارچه می‌توان فرم‌های متنوع بیضی، مستطیل، منحنی و مسطح را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید فضایی سه بعدی در سقف خود ایجاد نمایید سقف باریسول می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. این سقف‌ها می‌توانند شفاف، براق و کدر باشند. برای دکوراتیو سقف‌های باریسول کاربرد فراوانی دارند. در بسیاری از موارد بر روی پارچه تصویر منظره چاپ کرده و در پشت آن با نورپردازی کرده جلوه‌ای بسیار زیبا به سقف می‌بخشند. 

قیمت سقف کشسان

سقف کشسان در قیمت‌های مختلف در بازار به فروش می‌رسند. علت تفاوت قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از این عوامل مهم کیفیت است. این سقف‌ها در کیفیت مختلف تولید می‌شوند. که قیمت نوع درجه اول و درجه سوم آن با یکدیگر قطعا متفاوت خواهد بود. عامل دیگر نوع سقف کشسان است. همانطور که گفته شد سقف کشسان در انواع مختلف تولید می‌شود که قیمت متفاوتی دارند.

قیمت عمده و تک فروشی این سقف‌ها متفاوت است. این سقف‌ها علاوه بر کشور ایران در کشورهای چین، المان، ترک و ... نیز تولید شده و به کشور وارد می‌شوند. آنچه در تمام این سقف‌ها مشترک است، تهیه آن‌ها از pvc است. اما درصد آلیاژهای تشکیل دهنده آن و درصد کشش متفاوت هستند. عامل مهم و تاثیر گذار دیگر بر قیمت نوع چاپ پارچه است.

مواد استفاده شده برای چاپ و نوع دستگاه بسیار مهم است. اگر مواد به کار رفته بی‌کیفیت باشند با گذشت کوتاهترین زمان منظره زیبایی خود را از دست داده و کدر و گرفته می‌شود. علاوه بر مواد مورد استفاده به رضایت مشتری هم دقت کنید. چه بسا برخی از سقف‌ها قیمت بالایی دارند اما از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. قبل از خرید از نظر دیگر مصرف کنندگان مطلع شوید. عامل مهم و موثر دیگر که بر میزان ماندگاری سقف بسیار موثر است نورپردازی است. اگر نورپردازی به درستی و متناسب با مواد استفاده شده در ساخت پارچه انجام شود میزان ماندگاری سقف بیشتر خواهد شد.

اجرای سقف کشسان

برای نصب سقف کشسان به تجهیزات و ابزارهای خاصی نیاز است. فرد یا افرادی که مسئولیت نصب را بر عهده گرفته‌اند باید در این زمینه از تخصص لازم و کافی برخوردار بوده و تجربه و مهارت کافی را دارا باشند. ابزارهایی که برای نصب یک سقف از نوع کشسان مورد نیاز است عبارتند از پروفیل، گیره و هیتر. پروفیل در اطراف محل نصب جایگذاری می‌شوند. گیره‌ها نیز به صورت معلق در چهار طرف سقف کشسان جایگذاری می‌شوند.

هیتر برای گرما دادن به پارچه استفاده می‌شود. محل جایگذاری هیتر و زاویه آن باید به گونه‌ای باشد که پارچه دچار سوختگی نشود. فردی این هیتر را جا به جا و زاویه آن را تنظیم می‌کند. فرد دیگری هم با کاردک قسمت‌های اضافی را جدا می‌کند. هر لبه‌ای که نصب می‌شود باید لبه رو به رویی هم نصب شود تا پارچه دچار تغییر حالت نشود. در آخر قسمت‌های که بیرون مانده‌اند نصب می‌شوند. پس از اتمام نصب شما می‌توانید با نورپردازی جلوه و زیبایی آن را دوچندان کنید. 

نصب سقف کشسان

برای نصب سقف کشان از ابزار و تجهیزات خاصی استفاده می‌شود. در ابتدا پروفیل‌ها در اطراف محل نصب پیچ شده و پارچه در چهار طرف سقف در حالی که معلق است از طریق گیره نگهداره نگه داشته می‌شود. برای گرمادهی به سقف از هیتر مخصوص برای نصب سقف کشسان استفاده می‌کنند. هیتر سقف کشسان با دیگر هیترهایی که برای مصارف صنعتی استفاده می‌شود متفاوت است.

این نوع دستگاه در زاویه و درجه حرارت مورد نیاز تنظیم گشته و به سقف گرما می‌دهد. پس از قرار گرفتن هیتر در محل مناسب و تنظیم دمای آن، یک نفر زاویه انتقال حرارت را تنظیم کرده و فرد دیگری با کش آمدن پارچه و از طریق کاردک‌های مخصوص لبه‌های سقف را در پروفیل‌ها جای می‌دهد. در مرحله اول گوشه‌ها جایگذاری می‌شود. پس از قرارگیری گوشه‌ها گیره‌ها برداشته شده و دیگر قسمت‌های باقیمانده در سقف نصب می‌شوند. در آخر سقفی به صورت کاملا یکپارچه، بدون چروک و شکم افتادگی نصب و تمام درزهای بین سقف و دیوار با استفاده ازنوار درز گیر، درزگیری می‌شود تا از ورود حشرات و گرد و غبار به پشت سقف جلوگیری شود.

جهت اجرای سقف کشسان با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09034381174