خدمات ساختمان و تجهیزات

کفپوش سه بعدی

کفپوش سه بعدی یکی از جدیدترین وسایل و مصالح استفاده شده برای تزیین خانه است. زیبایی و جلوه این کفپوش‌ها موجب شده تا هر روز به تعداد طرفداران آن افزوده شود. این کفپوش‌ها از سه لایه تشکیل شده‌اند. رزین اپوکسی لایه زیرین، تصویر سه بعدی و لاک رزین اپوکسی لایه رویی سه لایه تشکیل دهنده این کفپوش‌ها هستند. آنچه موجب سه بعدی شدن کفپوش می‌شود، تصویر سه بعدی است که در لایه میانی استفاده می‌شود. در واقع لایه بالایی و زیرین کفپوش‌های سه بعدی مانند دیگر کفپوش‌های معمولی است.

آنچه موجب تمایز کفپوش سه بعدی از کفپوش معمولی می‌شود، تصویر سه بعدی لایه میانی است. از ترکیب رزین و هاردنر با نسبت دو به یک اپوکسی تولید می‌شود. که وقتی در مجاورت با هوا قرار می‌گیرند، به سرعت خشک می‌شوند. بسیاری از عکس‌ها و تصاویر زیبا که در دکوراسیون داخلی منزل استفاده می‌شوند، امروزه در قالب کفپوش سه بعدی در منازل به کار برده شده و نظر افراد زیادی را به خود جلب کرده است. کفپوش‌های سه بعدی برای اولین بار توسط دو شرکت در ترکیه و دبی اجرا شد.

امروزه در ایران شرکت‌های متعددی هستند که مجری انواع کفپوش‌های سه بعدی از جمله کفپوش سه بعدی آشپزخانه، کفپوش سه بعدی سرویس بهداشتی و کفپوش سه بعدی متحرک هستند. از این کفپوش‌های فانتزی می‌توان در تمام قسمت‌های منزل استفاده کرد. 

کفپوش‌هایی که برای دکوراسیون منزل استفاده می‌شوند انواع مختلفی دارند. برخی از این انواع عبارتند از کفپوش لمینت، کفپوش پارکت، کفپوش اپوکسی، کفپوش‌های سه بعدی و ... . کفپوش‌های مختلفی که برای تزیین منازل استفاده می‌شوند قابل رقابت با کفپوش‌های سه بعدی نیستند. برای ایجاد تصویری سه بعدی از تصاویر سه بعدی استفاده می‌کنند که از لایه‌های شفاف و شیشه‌ای متعدد در کنار آن استفاده شده است. این امر موجب گشته تا تصاویر حیوانات، گیاهان، ماهی‌ها، دریاها و ... به صورت سه بعدی به چشم آیند.

متداول‌ترین مکان‌ها در خانه که برای تزیین آن از کفپوش‌های سه بعدی استفاده می‌کنند، آشپزخانه، اتاق خواب، حمام و سرویس بهداشتی است. معمولا برای اتاق خواب از تصاویر دریا و اقیانوس استفاده می‌کنند. مزیت این کفپوش‌های سه بعدی امکان تولید آن در طرح‌های دلخواه است. ابتدا تصاویر با استفاده از پرینترهای بزرگ و حرفه‌ای با کیفیت بالا در ابعاد و اندازه مورد سفارش چاپ می‌شوند. سپس آن‌ها را در محل مورد نظر نصب می‌کنند. 

مهم نیست کف حمام یا سرویس بهداشتی شما چقدر است یا چه ابعاد و اشکالی دارد. شما می‌توانید کفپوشی کاملا مطابق با اشکال و ابعاد حمام یا سرویس بهداشتی خود ساخته و زیبایی چشم نوازی در قسمت‌های مختلف خانه خود ایجاد کنید. 

حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه و اتاق خواب مکان‌های مناسبی هستند که با استفاده از طرح‌های خلاقانه در کفپوش سه بعدی، می‌توانید بر جذابیت آن‌ها بیفزایید. بهتر است از این دسته کفپوش‌ها در مکان‌هایی استفاده کنید که زمان بیشتری را در آن‌جا می‌گذرانید. یکی از این مکان‌ها آشپزخانه است. استفاده از کفپوش سه بعدی آشپزخانه با طرح‌های درختان زیبا و آسمان آبی یا جزایر استوایی نمایی شگفت انگیز در آشپزخانه شما ایجاد می‌کند. 

انواع کفپوش سه بعدی

کفپوش‌های سه بعدی به دلیل برخورداری از جذابیت و زیبایی بالا، در قسمت‌های مختلف خانه و برای دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند. کفپوش سه بعدی دارای انواع و طرح‌های مختلفی است که برای تزیین حمام، سرویس بهداشتی، اتاق خواب، آشپزخانه و اتاق نشیمن استفاده می‌شوند. یکی از مزایای استفاده از آن‌ها رنگ‌ها و طرح‌های مختلف این کفپوش‌ها است. شما می‌توانید رنگ و طرح کفپوش را متناسب با رنگ‌های استفاده شده در منزل خود انتخاب کنید.  

در طراحی کفپوش‌های سه بعدی برای قسمت‌های مختلف خانه از طرح‌هایی مانند تصاویر حیوانات، امواج دریا، گیاهان، رودخانه و… استفاده می‌کنند که هر کدام از این مدل‌های کفپوش‌های سه بعدی جذابیت منحصر بفردی دارند. توجه کنید که اگر طرح و رنگ کفپوش شیک و جذاب باشد، طراحی داخلی متفاوت و جذابی در قسمت‌های مختلف منزل ایجاد می‌گردد.

یکی از قسمت‌های مهم در خانه بعد از آشپزخانه اتاق خواب است. تصاویری که برای تزیین اتاق خواب استفاده می‌شود باید در کنار زیبایی، آرامش بخش نیز باشد. ساخت دریا، آسمان، آب و آبشارها بهترین ایده‌ها برای طراحی اتاق خواب هستند. 

کفپوش سه بعدی آشپزخانه

همانطور که گفته شد برای اینکه بیشترین لذت را از طرح‌های کفپوش ببرید بهتر است از آن در مکان‌هایی استفاده کنید که بیشترین زمان خود را در آن‌جا می‌گذرانید. یکی از این مکان‌ها آشپزخانه است. طرح آشپزخانه می‌تواند متناسب با رنگ کابینت‌ها و سرویس ناهارخوری شما باشد. قرار دادن یک تصویر از جزایر استوایی با آسمان آبی و درختان مناطق گرمسیری می‌تواند بسیار زیبا و هیجان انگیز باشد. 

قیمت کفپوش سه بعدی آشپزخانه

متراژ از مهمترین عوامل در تعیین قیمت کفپوش سه بعدی آشپزخانه است. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت، کیفیت متریالی است که برای ساخت کفپوش استفاده می‌شود. 

کفپوش سه بعدی برای حمام و سرویس بهداشتی

یکی دیگر از مکان‌هایی که برای تزیین آن از کفپوش سه بعدی استفاده می‌شود، کفپوش سه بعدی سرویس بهداشتی است. این دسته از کفپوش‌ها بر زیبایی و جذابیت حمام و سرویس بهداشتی افزوده و فضایی آرامش بخشی ایجاد می‌کنند. بهترین طرح‌ها برای کفپوش این مکان‌ها طرح دریا، اقیانوس و رودخانه است. اگر به دنبال ایجاد فضایی خاص برای منزل خود هستید این کفپوش‌های سه بعدی بهترین گزینه هستند. وضعیت مکان و ابعاد در اینجا محدودیتی برای شما ایجاد نمی‌کند. این دسته از کفپوش‌ها با هر شرایطی هماهنگ شده و با هر ابعادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. 

قیمت کفپوش سرویس بهداشتی و حمام

همانطور که گفته شد یکی از لوازم و ابزارهای تزیینی که امروزه در منازل مورد استفاده قرار می‌گیرد، کفپوش سرویس بهداشتی و حمام است. طرح‌ها و ایده‌های گوناگونی برای طراحی این دسته از کفپوش‌ها مورد استفاده قرار می‌‎گیرد. کفپوش‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف استفاده می‌شوند که معمولا این رنگ و طرح‌ها با دیگر اجزای خانه هماهنگ است. هرچه از طرح جذاب‌تری استفاده کنید بر زیبایی و جذابیت خانه شما افزوده خواهد شد. طرح‌های مورد استفاده معمولا به شکل دریا، اقیانوس، درختان و ... است. قیمت کفپوش سه بعدی حمام و سرویس بهداشتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این عوامل نوع متریال و وسعت محل مورد استفاده است. هرچه ابعاد بیشتر و نوع متریال باکیفیت‌تر باشد قیمت نیز افزایش می‌یابد. 

مزایا و معایب کفپوش سه بعدی

این دسته از کفپوش‌ها مانند دیگر مصالح دارای مزایا و معایبی هستند که بهتر است قبل از نصب به آن‌ها توجه کرد. در اینجا به بررسی مزایا و معایب آن‌ها خواهیم پرداخت.

مزایای کفپوش سه بعدی:

زیبایی: یکی از ویژگی‌ها و مزایای مهم این کفپوش‌ها زیبایی آن‌ها است. آن‌ها از جذابیت بالایی برخوردارند و به دلیل امکان تولید در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف با استقبال گسترده‌ای مواجه شدند. 

ضد آب بودن: به دلیل خاصیت ضد آب بودن این کفپوش‌ها می‌توان از آن‌ها در مکان‌هایی مانند حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه استفاده کرد.

طول عمر بالا: به دلیل مقاومت بالا در برابر رطوبت طول عمر بالایی دارند و مدت زمان دوام و ماندگاری آن‌ها زیاد است. در برابر رفت و آمد زیاد خراب نمی‌شوند. که این باعث کاهش هزینه‌های نگهداری خواهد شد.

مقاومت در برابر مواد شیمیایی: پوشش اپوکسی لایه بیرونی کفپوش را تشکیل می‌دهد. این پوشش مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی، مواد اسیدی، قلیایی و مواد شوینده دارد. 

نظافت راحت: در سطوح آن هیچگونه شکاف و درزی وجود ندارد. از همین رو نظافت آن‌ها بسیار راحت است. در برابر رشد انواع باکتری مقاوم است. به راحتی با استفاده از مواد شوینده و بخار شوی می‌توان آن‌ها را تمیز کرد. همانطور که گفته شد لایه بالایی این کفپوش بگونه‌ای ساخته شده که در برابر مواد شوینده و حرارت بخارشوی خراب نمی‌شود. 

سازگار با محیط زیست: در ساختار این سازه از هیچگونه مواد سمی استفاده نشده است. از همین رو با محیط زیست سازگار بوده و آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند.

غیرقابل اشتعال بودن: کفپوش‌های سه بعدی بگونه‌ای ساخته شده‌اند که غیر قابل اشتعال هستند. 

معایب کفپوش‌های سه بعدی:

نصب دشوار: نصب این کفپوش‌ها باید توسط افراد متخصص و حرفه‌ای انجام شود. که از تجربه و مهارت کافی در این زمینه برخوردار باشند.

هزینه بالا: هزینه نصب و ساخت این کفپوش‌ها معمولا بالا است. علت این امر هم تقاضای بالا و عرضه کم آن در بازار است. افراد متخصصی که در زمینه نصب این کفپوش‌ها فعایت می‌کنند کم هستند. این امر در افزایش قیمت کفپوش بسیار موثر است.

کفپوش سه بعدی متحرک

کفپوش سه بعدی متحرک در واقع همان کفپوش سه بعدی است که از نورپردازی دیجیتال و هوشمند برای متحرک نشان دادن آن‌ها استفاده شده است. در واقع زمانی که بر روی آن‌ها قدم می‌گذارید نسبت به قدم‌های شما واکنش نشان داده و جلوه‌ای متحرک به کفپوش می‌بخشند. به طور مثال وقتی شما روی آن حرکت می‌کنید برگ‌ها از روی سطح کنار می‌روند یا موج‌های دریا بر روی سطح آن بالا و پایین می‌روند. از این کفپوش بیشتر در مکان‌های تاریک استفاده می‌شود تا نورپردازی بیشتر جلوه کند. کفپوش‌های سه بعدی متحرک ضد خش بوده و باعث می‌شود کاری یکدست ایجاد شود. از کفپوش سه بعدی متحرک در اتاق خواب، اتاق کودک، آشپزخانه، پذیرایی، سرویس بهداشتی، لابی، راه پله و ... استفاده می‌شود. 

قیمت کفپوش سه بعدی متحرک

مهمترین پارامتر تعیین کننده این کفپوش‌ها، نوع کفپوش است. همچنین متراژ محل استفاده، مسافت مشتری، زیرسازی، نوع متریال مورد استفاده، نوع کاربرد، فضای موجود، میزان خرابی کف و تراز بودن کف، وجود رطوبت و چربی و میزان آلودگی و ... همگی بر قیمت کفپوش سه بعدی متحرک موثر هستند.

جهت اطلاع از قیمت انواع کفپوش های سه بعدی با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09034381174