خدمات ساختمان و تجهیزات

قرنیز چوبی

معمولا پس از کف سازی منازل یا اماکن تجاری و یا هر ساختمان لوکسی برای اتمام کار از قرنیز استفاده می‌کنند. از قرنیز برای محافظت از دیوار در فاصله بین کف و دیوار استفاده می‌شود. علاوه بر محافظت از دیوار بر زیبایی ساختمان نیز بسیار موثر است. 

امروزه  برای زیبایی ساختمان از مصالح متفاوتی بین کف و دیوار استفاده می‌شود. از جمله این مصالح سنگ، سرامیک و پارکت است. این مصالح در ابعاد مشخصی بریده می‌شوند و بر سطح زمین نصب می‌شوند. پس از نصب بین دیوار و کف فضای خالی ایجاد می‌شود که برای پوشاندن این فضا از قرنیز استفاده می‌کنند. این عمل ظاهر نامناسب را پوشانده و بر زیبایی دیوارها بسیار تاثیرگذار است. از همین رو می‌توان گفت استفاده از قرنیز برای رفع این نقص ضروری است.

قرنیزها در انواع مختلف تولید و استفاده می‌شوند. از جمله آن‌ها قرنیز چوبی است. قرنیز چوبی بیشتر برای مواردی استفاده می‌شود که کف را پارکت یا لمینت می‌کنند. برای کفپوش‌های سنگی و سرامیکی می‌توان از هر قرنیزی استفاده کرد. در مواردی که کف زمین سرامیک و سنگ است در صورتی که از قرنیز چوبی استفاده می‌کنید بهتر است با نوع و رنگ کمد دیواری، درب‌ها یا کابینت‌ها همخوانی داشته باشد تا بر زیبایی و جلوه منزلتان بیفزاید.

قرنیزهای چوبی که مورد استفاده قرار می‌گیرند به طور کلی به سه دسته تقسیم می‌شوند. دسته اول قرنیزهای تمام چوب هستند که در ساختار آن‌ها به طور عمده از چوب استفاده شده است. دسته دوم قرنیز ام دی اف با روکش چوب است و دسته سوم قرنیز ام دی اف با رنگ پوششی است. بهترین نوع قرنیز، قرنیز تمام چوب است. این قرنیزها معمولا از چوب طبیعی ساخته شده‌اند. اما خاصیت، دوام و ماندگاری آن‌ها بیشتر از دیگه نمونه‌های چوبی است. این قرنیزها به طور کامل از چوب ساخته شده‌اند.

ویژگی که قرنیز چوبی را از دیگر قرنیزها جدا کرده است امکان ایجاد هر طرحی بر روی آن است. در واقع می‌توان ابزار را بر روی آن چرخاند و چوب را به شکل و طرح دلخواه تبدیل کرد. قرنیز تمام چوب از چوب طبیعی ساخته می‌شود. جنس چوبی که برای ساخت قرنیز چوبی استفاده می‌شود می‌تواند از نوع روس، راش، ملچ، گردو یا بلوط باشد. نوع و جنس چوب مورد استفاده بر روی قیمت تاثیرگذار است. وسعت و لوکس بودن پروژه نیز بر روی قیمت موثر است.

رنگی که برای پوشش قرنیز استفاده می‌شود می‌تواند متفاوت باشد. در واقع محدودیتی در رنگ قرنیز وجود دارد. اما باید رنگ متناسب با نوع قرنیز انتخاب شود. به طور مثال قرنیزی که با چوب راش ساخته می‌شود به دلیل موج‌هایی که دارد نباید از رنگ سفید برای آن استفاده شود. رنگ سفید موج‌ها را پوشش می‌دهد. همانطور که گفته شد قرنیز دارای انواع مختلفی است که بهترین آن قرنیز تمام چوب است.

این قرنیز کیفیت بالا، زیبایی و تنوع زیادی دارد. اما به دلیل بالا بودن قیمت، کمتر از دیگر قرنیزها مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا بیشترین طرفدار را قرنیز با روکش چوب دارد. زیرا علاوه بر ظاهر زیبا قیمت مناسبی نیز دارد. به دلیل برخورداری از ظاهری زیبا برای زیباسازی فضای مدرن استفاده می‌شود.

قیمت قرنیز چوبی

قیمت قرنیز بر اساس پارامترهای مختلف تعیین می‌شود. نوع ابزار، تعداد شیارها و قوس بر قیمت قرنیز تاثیرگذار است. رنگ و نصب هر یک هزینه جداگانه‌ای دارد که در نهایت به قیمت قرنیز چوبی افزوده می‌شود. این قرنیزها انواع مختلفی دارند که بر اساس موادی که در ساخت قرنیز بکار برده می‌شود قیمت‌ها متفاوت خواهد بود. قرنیز تمام چوب قیمت بالاتری نسبت به دیگر نمونه‌های مشابه دارد. در مقابل کمترین قیمت متعلق به قرنیز ام دی اف است که از رنگ پوششی برای آن استفاده می‌شود. قرنیز ام دی اف قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر قرنیزهای چوبی دارد اما تنوع آن کم است. 

نصب قرنیز چوبی

از چسب سیلیکون برای نصب قرنیزها استفاده می‌کنند. که برای اطمینان و استحکام بیشتر اتصال آن‌ها به دیوار از میخ قرنیز استفاده کرده و باید لبه پایینی و بالایی قرنیز به یکدیگر چسبیده شوند. 

مدل های قرنیز چوبی

قرنیز ها در سه مدل مورد استفاده قرار می‌گیرند: دسته اول قرنیزهای تمام چوب هستند که در ساختار آن‌ها به طور عمده از چوب استفاده شده است. دسته دوم قرنیز ام دی اف با روکش چوب است و دسته سوم قرنیز ام دی اف با رنگ پوششی است. این قرنیزها از لحاظ ظاهری، فنی و مقاومتی با یکدیگر متفاوت هستند. 

قرنیز چوبی سفید

قرنیز چوبی سفید یک قرنیز مدرن به سبک کلاسیک و نئوکلاسیک است که در مکان‌هایی که دکوراسیون سازه مدرن، معاصر یا نئوکلاسیک است مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قرنیز سفید فضای باز بین کف و دیوار را پوشانده و جلوه‌ای خاص در محیط ایجاد می‌کند. قرنیز چوبی سفید می‌تواند ساده باشد. از این قرنیز سفید ساده برای سبک‌های مدرن و مینیمال استفاده می‌شود. این سادگی خود در زیباتر شدن دکوراسیون نقش مهمی را ایفا می‌کند. مهمترین مزیت رنگ سفید همخوانی آن با محیط اطراف و تناسب آن با رنگ‌های متفاوتی است که در محیط استفاده می‌شود. 

برخی‌ها متفاوت و شیک بودن را در طرح‌های شلوغ می‌بینند و برخی دیگر سادگی را ترجیح می‌دهند. معمولا کسانی که دوست دارند از قرنیز لاکچری استفاده کنند قرنیز با جنس چوب را انتخاب می‌کنند. قرنیزهای چوبی متنوع هستند و می‌توان آن‌ها را در انواع رنگ‌های مختلف سفید، قهوه‌ای، طوسی و ... رنگ آمیزی کرد. معمولا رنگ نهایی قرنیز پس از نصب آن زده می‌شود. 

قرنیز چوبی طوسی (قرنیز طوسی)

یکی از محبوب‌ترین قرنیزها، قرنیز چوبی طوسی است. پس اگر در انتخاب رنگ و جنس قرنیز دچار مشکل شده‌اید در انتخاب قرنیز چوبی طوسی تردید نکنید. این قرنیز با تمام سبک‌های مدرن و کلاسیک در محیط‌های مختلف مسکونی و اداری سازگاری دارد. قرنیز طوسی از قرنیزهای پوششی است که هسته آن از ام دی اف ساخته شده است. برای رنگ‌ آمیزی آن می‌توان از طیف مختلف طوسی از روشن تا تیره یا حتی خاکستری استفاده کرد. این رنگ طوسی با کف‌های سرامیکی، سنگی و پارکتی متناسب و سازگار است. 

مزایا و معایب قرنیز چوبی

قرنیز چوبی از قطعات چوبی تشکیل شده است. این قطعات چوبی با چسب سیلیکون به یکدیگر چسبیده و بر روی دیوار نصب می‌شود. مزایای استفاده از قرنیز چوبی عبارتند از:

  • ارزان قیمت بودن
  • نصب راحت
  • سبک بودن
  • امکان چرخاندن ابزار
  • معایب قرنیز چوبی:
  • دوام پایین
  • احتمال لانه گذاری حشرات
  • مقاومت پایین در برابر رطوبت
تگ ها قرنیز چوبی

جهت اطلاع از قیمت قرنیز چوبی با شماره زیر تماس حاصل نمایید.

09034381174